Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı

Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı

Katı yakıtlı sıcak su kazanları, katı yakıtların (örneğin odun, kömür, pelet vb.) yakılmasıyla suyu ısıtarak sıcak su üretmeye yönelik kullanılan ısıtma sistemleridir. Bu tür kazanlar, geleneksel ve çevre dostu bir ısıtma yöntemi olarak öne çıkar.

Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı Teklif Formu
Bilgileri doldurup satış ekibimize kolayca ulaşabilir ve teklif alabilirsiniz.

Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı Ürünler

Lokomotiv Serisi - Manuel Yüklemeli Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Lokomotiv Serisi manuel yüklemeli katı yakıtlı sıcak su kazanları, en dar mekanlara sığabilen tek dairelik ve çift dairelik merkezi sistem linyit kömürü, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtları yakabilmekte olup yüksek verimli kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 Kcal/h - 1.500.000 Kcal/h
Tasarruf Serisi - Katı Yakıtlı Otomatik Yüklemeli Sıcak Su Kazanı
Tasarruf Serisi katı yakıtlı otomatik yüklemeli sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen tek ve çift dairelik kalorifer kazanlarımız kömür, pirina, fındık kabuğu, çam kozalağı v.b. granül yakıtlar yakabilmekte ve yüksek verimlilik sağlamaktadır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 60.000 kcal/h
Obüs Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Obüs Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen tek dairelik ve çift dairelik kat kaloriferi kazanlarımız kömür, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtları yakabilmekte ve yüksek verimli kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 100.000 kcal/h
Canavar Serisi - Skoç Tipi Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Canavar Serisi skoç tipi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen merkezi sistem kömür, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtlar yakabilmekte ve yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır
 • Isı Kapasitesi: 700.000 kcal/h - 4.000.000 kcal/h
Bireysel Ekopel Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Bireysel Ekopel Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen 3 geçişli tasarımı sayesinde elde edilen ısıyı tüm yüzeylere eşit miktarda dağıtarak maksimum ısı transferi ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 60.000 kcal/h
Ekopel Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Ekopel Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen 3 geçişli tasarımı sayesinde elde edilen ısıyı tüm yüzeylere eşit miktarda dağıtarak maksimum ısı transferi ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır
 • Isı Kapasitesi: 80.000 kcal/h - 1.500.000 kcal/h
Meşale Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Meşale Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen tek dairelik ve çift dairelik merkezi sistem kömür, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtlar yakabilen ve yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır
 • Isı Kapasitesi: 80.000 kcal/h - 3.000.000 kcal/h
Hibrit Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Hibrit Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, linyit kömürü, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtlar yakabilmekte ve yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 500.000 kcal/h - 10.000.000 kcal/h

Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı Çalışma Prensibi

Katı yakıtlı sıcak su kazanlarının temel çalışma prensibi, kazan içinde bulunan yanma odasında katı yakıtların yanması sonucu açığa çıkan ısı enerjisinin suya transfer edilmesidir. Yanma işlemi sonucunda oluşan sıcak gazlar, ısı transfer yüzeyleri aracılığıyla suyun etrafından geçerken ısı transferi gerçekleşir.

Su, ısındıkça sıcak su elde edilir ve genellikle bir depoda saklanır. Bu depodan çekilen sıcak su, evlerde, endüstriyel tesislerde veya diğer uygulamalarda kullanılabilir.

Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı Kullanım Alanları

Katı yakıtlı sıcak su kazanları genellikle şu alanlarda kullanılır:

 • Evler ve konutlar: Isıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılır.
 • Tarım ve hayvancılık işletmeleri: Isıtma ve sera ısıtması için tercih edilir.
 • Endüstriyel tesisler: Isıtma, proses ısıtması veya enerji üretimi amacıyla kullanılır.

Katı yakıtlı sıcak su kazanları, yerel ve doğal yakıtların kullanıldığı, çevre dostu ve ekonomik ısıtma çözümleridir. Doğru tasarım, yakıt seçimi ve düzenli bakım ile verimli bir şekilde çalışabilirler.

up top