Sıcak Su Kazanı

Sıcak Su Kazanı

Sıcak su kazanı, birçok farklı uygulamada ihtiyaç duyulan sıcak suyun üretilmesi, depolanması ve dağıtılması için kullanılan bir makinadır. Özellikle binalar, konutlar, oteller, lpg, lng, cng ve gazlaştırma tesisleri, gıda üretimi, temizlik hizmetleri ve endüstriyel tesisler gibi alanlarda sıcak suya olan ihtiyaç büyüktür. Bu kazanlar, genellikle yakıt kaynaklarından enerji elde eder ve bu enerjiyi suyu ısıtmak ve sıcak suyu üretmek için kullanır. Kazanın içerisindeki su, ısıtma elemanları yardımıyla yüksek sıcaklıkta ısıtılır ve böylece kullanıma uygun sıcak su elde edilir.

Sıcak su kazanları aynı zamanda sıcak suyu depolamak için de kullanılır. Bu sayede, sıcak su ihtiyacı olduğunda hızlı bir şekilde kullanıma sunulabilir. Ekotek Isı Teknolojileri tarafından üretilen sıcak su kazanları 25.000 Kcal/H ile 20.000.000 Kcal/H arasında kapasitelere göre üretilmektedir.

Sıcak su kazanları üretilecek sıcak suyun ısı derecelerine göre ve yakıt türlerine göre ikiye ayrılır; katı yakıtlı sıcak su kazanı ya da sıvı gaz yakıtlı sıcak su kazanı olmak üzere ikiye ayrılır. Sıcak su kazanı, Aynı zamanda genel bir kitle tarafından kat kaloriferi, merkezi ısıtma sitemleri olarak da bilinmektedir.

Sıcak Su Kazanı Teklif Formu
Bilgileri doldurup satış ekibimize kolayca ulaşabilir ve teklif alabilirsiniz.

Sıcak Su Kazanı Ürünler

Lokomotiv Serisi - Manuel Yüklemeli Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Lokomotiv Serisi manuel yüklemeli katı yakıtlı sıcak su kazanları, en dar mekanlara sığabilen tek dairelik ve çift dairelik merkezi sistem linyit kömürü, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtları yakabilmekte olup yüksek verimli kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 Kcal/h - 1.500.000 Kcal/h
Tasarruf Serisi - Katı Yakıtlı Otomatik Yüklemeli Sıcak Su Kazanı
Tasarruf Serisi katı yakıtlı otomatik yüklemeli sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen tek ve çift dairelik kalorifer kazanlarımız kömür, pirina, fındık kabuğu, çam kozalağı v.b. granül yakıtlar yakabilmekte ve yüksek verimlilik sağlamaktadır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 60.000 kcal/h
Obüs Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Obüs Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen tek dairelik ve çift dairelik kat kaloriferi kazanlarımız kömür, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtları yakabilmekte ve yüksek verimli kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 100.000 kcal/h
Canavar Serisi - Skoç Tipi Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Canavar Serisi skoç tipi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen merkezi sistem kömür, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtlar yakabilmekte ve yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır
 • Isı Kapasitesi: 700.000 kcal/h - 4.000.000 kcal/h
Bireysel Ekopel Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Bireysel Ekopel Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen 3 geçişli tasarımı sayesinde elde edilen ısıyı tüm yüzeylere eşit miktarda dağıtarak maksimum ısı transferi ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 60.000 kcal/h
Ateşli Serisi - Sıvı Gaz Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Ateşli Serisi gaz sıvı yakıtlı sıcak su kazanı, küçük tasarımı ile gemi inşaat şantiyesi ve en dar mekanlara sığabilen, daireler için sıcak su üreten sıvı ve gaz yakıtlar yakabilen,  yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 25.000 kcal/h - 60.000 kcal/h
Atom Serisi - Sıvı Gaz Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Atom Serisi sıvı gaz yakıtlı sıcak su kazanı, yüksek verimli tasarımı ve düşük yakıt tüketimi ile ekonomik kullanım kolaylığı sağlayan kazanlarımızdır.
 • Isı Kapasitesi: 80.000 kcal/h - 2.500.000 kcal/h
Yakıcı Serisi - Skoç Tipi Sıvı Gaz Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Yakıcı Serisi skoç tipi sıvı gaz yakıtlı sıcak su kazanı, skoç tip üç geçişli tasarımı sayesinde, elde edilen ısıyı tüm yüzeylere eşit miktarda dağıtarak maksimum ısı transferi ve yakıt tasarrufu sağlar.
 • Isı Kapasitesi: 100.000 kcal/h - 20.000.000 kcal/h
Ekopel Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Ekopel Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen 3 geçişli tasarımı sayesinde elde edilen ısıyı tüm yüzeylere eşit miktarda dağıtarak maksimum ısı transferi ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır
 • Isı Kapasitesi: 80.000 kcal/h - 1.500.000 kcal/h
Meşale Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Meşale Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, en dar mekanlara sığabilen tek dairelik ve çift dairelik merkezi sistem kömür, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtlar yakabilen ve yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır
 • Isı Kapasitesi: 80.000 kcal/h - 3.000.000 kcal/h
Hibrit Serisi - Katı Yakıtlı Sıcak Su Kazanı
Hibrit Serisi katı yakıtlı sıcak su kazanı, linyit kömürü, pirina, fındık kabuğu v.b. granül yakıtlar yakabilmekte ve yüksek verimlilik sağlayan kazanlardır.
 • Isı Kapasitesi: 500.000 kcal/h - 10.000.000 kcal/h

Sıcak Su Kazanının Çalışma Prensibi

Sıcak su kazanlarının temel işlevi, suyun ısıtılması ve depolanmasıdır. Bu kazanlar genellikle yakıt (doğalgaz, kömür vb.) veya ısıtma elemanları (rezistanslar, buhar) kullanarak suyu ısıtırlar. Isınan su daha sonra izolasyonlu bir depo bölmesinde depolanır. Sıcak suya ihtiyaç duyulduğunda, depolanan sıcak su kullanılarak soğuk su ile karıştırılarak istenen sıcaklık elde edilir.

Sıcak Su Kazanının Kullanım Alanları

 1. Evler ve Konutlar: Banyo, mutfak ve genel kullanım için sıcak su sağlamak için evlerde kullanılır.
 2. Otel ve Tatil Köyleri: Konaklama tesislerinde konukların ihtiyacı olan sıcak suyu sağlamak için kullanılır.
 3. Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları: Sterilizasyon, yıkama ve hasta bakımı için sıcak su gereklidir.
 4. Endüstriyel Tesisler: İmalat, temizlik, ısıtma ve proseslerde sıcak suya ihtiyaç duyulur.
 5. Yüzme Havuzları ve Spa Merkezleri: Konfor ve hijyen amaçlarıyla sıcak su sağlamak için kullanılır.
 6. Tarım Uygulamaları: Seracılık gibi alanlarda bitki yetiştirme amacıyla sıcak su gereklidir.
 7. Isıtma Sistemleri: Isıtma sistemlerinde sıcak suyun taşınması ve dağıtılmasında kullanılır.

Sıcak su kazanları geniş bir kullanım yelpazesi sunar ve sıcak suyun etkili bir şekilde üretilmesini, depolanmasını ve dağıtılmasını sağlar.

Sıcak Su Kazanı Videosu

up top