Skoç Tip Buhar Kazanı

Skoç Tip Buhar Kazanı

Skoç tip buhar kazanı, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanmış, yüksek basınç gereksinimlerini karşılayan ve etkili bir çözüm sunan buhar kazanlarıdır. Bu kazanlar, özellikle yüksek verimlilik ve büyük su hacmi ile dikkat çeker. Tam silindirik yapıları ve alev-duman borulu tasarımları sayesinde ani buhar ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebilirler.

Endüstriyel tesislerde sıkça tercih edilen bu skoç tip buhar kazanlarının verimlilik oranı %92 civarındadır ve ekonomizer ile birlikte kullanıldığında bu oran %95'e kadar çıkabilir. Otomasyona son derece uygundur, bu da onların kullanımını ve kontrolünü kolaylaştırır. Kullanım alanları oldukça geniştir; buhar türbinleri, buharlı ısıtma sistemleri, kimyasal prosesler ve gıda endüstrisi başta olmak üzere pek çok alanda etkin bir şekilde kullanılırlar. Gıda endüstrisinde meyve suyu, makarna, peynir ve sütlü mamuller üretimi ile büyük fırınlarda, ayrıca sterilizasyon işlemlerinde de yaygın olarak kullanılırlar.

Skoç Tip Buhar Kazanı Teklif Formu
Bilgileri doldurup satış ekibimize kolayca ulaşabilir ve teklif alabilirsiniz.

Skoç Tip Buhar Kazanı Ürünler

Fırtına Serisi - Sıvı Gaz Yakıtlı Buhar Kazanı
Fırtına Serisi sıvı yakıtlı buhar kazanı, geniş su ve buhar hacmi sayesinde yoğun ve süreklilik gösteren çalışma şartlarında ve ani buhar çekişlerinde yüksek performans sağlar.
  • Buhar Üretim Kapasitesi: 175 kg/h - 32.000 kg/h
  • Çalışma Basıncı: 3 – 16 Bar
Gaddar Serisi - Katı Yakıtlı Skoç Tip Buhar Kazanı
Gaddar Serisi katı yakıtlı skoç tip buhar kazanı, linyit kömürü, pirina, pelet, ayçiçeği kabuğu, fındık kabuğu v.b. granül yakıtları yüksek verimle yakabilmekte olup otomatik yükleme sayesinde kullanımı da kolaylaştırılmıştır.
  • Buhar Üretim Kapasitesi: 160 kg/h-5.600 kg/h
  • Çalışma Basıncı: 3 - 16 bar
Hibrit Serisi - Katı Yakıtlı Buhar Kazanı
Hibrit serisi katı yakıtlı buhar kazanı, linyit kömürü, pirina, pelet, talaş, ayçiçeği kabuğu, fındık kabuğu v.b. granül su borulu ve alev duman borulu kazan tipleri aynı gövdede birleştirilerek HYBRID Kazan oluşturulur.
  • Buhar Üretim Kapasitesi: 1.000 kg/h - 25.000 kg/h
  • Çalışma Basıncı: 3 – 25 Bar
Yanardağ Serisi - Katı Yakıtlı Ön Ocaklı Buhar Kazanı
Yanardağ Serisi katı yakıtlı ön ocaklı buhar kazanlarımızda, katı yakıt yakımına yönelik, yeterli ısı transfer alanı temin edilebilmesi amacı ile geleneksel 3 Geçişli Skoç Tip Duman/Alev Borulu bir buhar kazanı önüne, su boru demetinden oluşan bir ön ocak ilavesi yapılarak dizayn edilmiştir.
  • Buhar Üretim Kapasitesi: 3.000 kg/h - 25.000 kg/h
  • Çalışma Basıncı: 3 – 16 bar

Skoç Tip Buhar Kazanı Teknik Özellikler

Seri Buhar Kapasitesi Çalışma Basıncı Tasarım Tipi Yakıt Cinsi Isıl Kapasitesi
Fırtına Serisi 175 kg/h - 32.000 kg/h 3 – 16 Bar Alev - Duman Borulu Scotch, Skoç Tipi, 3 Geçişli Lng, Propan, Cnc, Doğalgaz, Lpg, Biogaz, Mazot, Dizel Fuel oil 125.000 Kcal/h - 20.000.000 Kcal/h
Gaddar Serisi 160 kg/h-5.600 kg/h 3 - 16 bar Alev - Duman Borulu Scotch - Skoç Tipi, 3 Geçişli Tam Silindirik Linyit Kömürü, Taş Kömürü, Toz Kömür, Pelet, Prina, Zeytin Çekirdeği, Odun, Odun cipsi, Odun tozu, Odun talaşı, Kontraplak Atığı, Sunta Parçaları, Fındık kabuğu, Vişne çekirdeği, ceviz kabuğu, Saman, Ayçiçeği, Sıkıştırılmış biyo peletler, Pelit, Fıstık kabuğu, Badem kabuğu, Meyve posası, Tavuk Gübresi, Çeltik Kabuğu 96.000 Kcal/h - 3.360.000 Kcal/h
Hibrit Serisi 1.000 kg/h - 25.000 kg/h 3 – 25 Bar Alev - Duman Borulu, Su borulu ve Skoç Tipi 5 Geçişli Linyit Kömürü, Taş Kömürü, Toz Kömür, Pelet, Prina, Zeytin Çekirdeği, Odun, Odun cipsi, Odun tozu, Odun talaşı, Kontraplak Atığı, Sunta Parçaları, Fındık kabuğu, Vişne çekirdeği, ceviz kabuğu, Saman, Ayçiçeği, Sıkıştırılmış biyo peletler, Pelit, Fıstık kabuğu, Badem kabuğu, Meyve posası, Tavuk Gübresi, Çeltik Kabuğu 600.000 Kcal/h - 15.000.000 Kcal/h
Yanardağ Serisi 3.000 kg/h - 25.000 kg/h 3 – 16 bar Alev - Duman Borulu, Su Borulu Ve Skoç Tipi - Ön Ocaklı 3 Geçişli Linyit Kömürü, Taş Kömürü, Toz Kömür, Pelet, Prina, Zeytin Çekirdeği, Odun, Odun cipsi, Odun tozu, Odun talaşı, Kontraplak Atığı, Sunta Parçaları, Fındık kabuğu, Vişne çekirdeği, ceviz kabuğu, Saman, Ayçiçeği, Sıkıştırılmış biyo peletler, Pelit, Fıstık kabuğu, Badem kabuğu, Meyve posası, Tavuk Gübresi, Çeltik Kabuğu 1.800.000 Kcal/h - 15.000.000 Kcal/h

Skoç tip buhar kazanı fiyatları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak için, uzman kadromuz ile hemen iletişime geçin.

up top