Garanti Şartları

Ekotek Kazan fabrikamızda üretilen bütün kazanlar ve kat kaloriferi ürünlerimiz “2 Yıl” garantilidir. Kalorifer kazanı ve kat kaloriferi ürünlerimize ait garanti şartları aşağıda açık bir şekilde belirtilmiştir. Ekotek kalorifer kazanı garanti şartları bu yazı ve kazanı satın alan müşterilerimize verilen Garanti Belgesinde resmi olarak belirtilmiştir.

  1. İmalatımız olan Kalorifer Kazanının üzerinde olan bütün parçalar firmamızın garanti kapsamındadır. Garanti süresi, kazanın satış tarihinden başlamak kaydı ile 2 yıldır.
  2. Garanti süresi içinde bakım ve onarım için geçen zaman garanti süresine ilave edilir. Bu süre servis, satıcı firma veya üretici firma bildirim tarihinden itibaren başlar.
  3. Kalorifer kazanımız garanti kapsamında iken gerek malzeme ve gerekse imalat hatalarından dolayı arızalanması sonucu yetkili servis veya firmamızca bakım, onarım, işçilik ve yedek parça bedeli alınmaksızın bedelsiz olarak giderilir.
  4. Servis veya firmaya bildirilen arızanın giderilmesi için gerekli olan müdahalenin şekil, parça seçimi ve parçaların kullanımı hakkı yetkili servis ve firmamıza aittir.
  5. 17.03.1990 tarih ve 20664 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 90/41-42 sayılı tebliğ ile ilgili garanti yükümlülüklerimizi yerine getirmeyi, getirmediğimiz takdirde ise durumun Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca kamuoyuna duyurulmasını kabul ve taahhüt ederiz. Tüketiciler; bakım, onarım ve servis elemanları ile aralarında olan anlaşmazlıkları firmaya yazılı ve sözlü olarak bildirme hakkına sahiptirler.
  6. Garanti süresi dolmuş kazanlarımız için firmamız ve yetkili servislerimiz her zaman tüketicinin emrindedir.
  7. Arızanın giderilmesi, kalorifer kazanının bulunduğu yerde, yetkili servis veya firmamızda yapılabilir. Müşterinin buna muvafakatinin olması şarttır.
  8. Servisin bulunduğu belediye sınırları dışındaki bakım, onarım ve servislerde nakliye, kargo ve yol ücreti müşteri tarafından karşılanır.

Her Ürün Garantili mi?

Yukarıdaki şartlar dışında merak ettiklerinizi bize iletişim sayfamızdan yazarak sorabilirsiniz.

  • Her ürün 2 yıl garantili mi? Ürünler segmentine göre farklı garanti sürelerine sahip olabilir. Lütfen modele göre sorunuz.
  • Yurt dışına satılan ürünler garanti kapsamında mı? Ürünlerimiz dünyanın her yerinde garanti kapsamındadır.